برگزاری جلسه تشریح بسته حمایتی از صادرات غیر نفتی در محل اتاق بازرگانی قم

جلسه تشریح بسته حمایتی صادرات غیر نفتی با حضور ریاست سازمان، مدیران عامل بانکها و تجار و بازرگانان استان  در محل اتاق بازرگانی قم برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی استان قم جلسه تشریح بسته حمایتی صادرات غیر نفتی با حضور ریاست سازمان، مدیران عامل بانکها و تجار و بازرگانان استان برگزار شد.

در این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بسته حمایتی صاردات غیرنفتی را تشریح نمودند و اظهار داشتند: این بسته حمایتی بر اساس تصمیمات جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور و ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور و در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون گرائی اقتصاد ملی و به منظور تحقق اهداف توسعه صادرات غیر نفتی توسط این سازمان در مرحله عملیاتی قرار گرفته است.

احمد ذاکری گفت: طبق دستورالعمل اجرایی، هدف از اجرای این بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی   می باشد.

ایشان افزود: نحوه استفاده از این بسته حمایتی پرداخت تمام و یا بخشی از هزینه های صدور کالاهای تولیدی صاردراتی، فنی_مهندسی و خدماتی کشور به منظور افزایش رقابت پذیری صاردات غیر نفتی در بازارهای هدف می باشد.

ایشان تصریح کردند:از مدیران عامل بانکهای در استان تقاضا داریم تا در اجرایی و عملیاتی شدن این بسته سازمان را یاری نمایند تا بتوانیم در جهت رونق اقتصادی و افزایش صادرات غیر نفتی و کمک به تجار و بازرگانان قدم موثری برداریم و موجب تحرک بیشتر بنگاههای اقتصادی شویم.

در پایان نحوه استفاده و جزئیات بسته حمایتی توسط اعضاء مورد نقد و بررسی قرار گرفت.