تشکیل کمیسیون جوانان ، کارآفرینی ، بازار سرمایه و تجارت الکترونیک در اتاق بازرگانی قم

 

نخستین جلسه کمیسیون جوانان ، کارآفرینی ، بازار سرمایه و تجارت الکترونیک در اتاق بازرگانی قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع ،معادن و کشاورزی استان قم کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی با حضور اعضای جوان هیات نمایندگان  و چندی از کارآفرینان جوان استان آغاز به کار کرد و موضوعات روز در خصوص کارآفرینی ، پرورش تفکر خلاق و ایده یابی  در جوانان  در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .

"هادی راد " رئیس کمیسیون جوانان ، بازار سرمایه و تجارت الکترونیک با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های استان قم ، تشکیل یک اتاق فکر توسط کمیسیون جوانان  را با هدف برنامه ریزی در راستای ارتقاء فرهنگ کارآفرینی در جوانان  یک ضرورت برشمرد و اظهارداشت : در استان قم جوانانی با استعداد های بالقوه ای وجود دارد که در صورت شناسایی  وهدایت درست در کارآفرینی و توسعه اقتصادی استان تاثیرگذار خواهد بود .

وی خاطر نشان کرد: مهم ترین اصل در نیل به این هدف کارگروهی همراه با خرد جمعی است که امیدواریم این اصل در کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی قم مورد توجه تمام اعضا قرار گیرد.

در ادامه این جلسه "علیرضا آرحیمی" عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم ضمن اشاره به فعالیت کمیسیون جوانان درسایر اتاق های بازرگانی در خصوص تشکیل کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی قم تصریح کرد: اتاق بازرگانی قم در دوره هفتم جزو اولین اتاق های بازرگانی در سراسر کشور بود که ایده بهره مندی ازتفکر اعضای جوان اتاق بازرگانی را در قالب کمیسیون جوانان طرح و اجرایی کرد.

وی یاداورشد: کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی قم در دوره هفتم علاوه بر دستاوردها با ضعف ها و ایراداتی همراه بود که در این دوره باید تلاش شود با رفع ایرادات در مسیر جدیدی با برنامه ریزی مدون و هدفدار حرکت کند.

آرحیمی  خاطر نشان کرد: باید امور به سمتی سوق داده شود که با بهترین بهره وری اززمان صرف شده توسط اعضاء کمیسیون، مسائل و مشکلات شناسایی و بررسی گردد و بعنوان یک طرح اجرایی  به اتاق بازرگانی ارائه گردد.

"محمد حیدری "، عضودیگر هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، برنامه ریزی ،  پیگیری امور تا دستیابی به یک نتیجه مطلوب و هماهنگی بین اعضا را سه اصل مهم این کمیسیون برشمرد.

"دکتر ربانی"  (کارشناس مدعو کمیسیون جوانان  ) با اشاره به ضرورت کارآفرینی برای جوانان استان اظهارداشت : در حال حاضر استان قم از لحاظ وضعیت آماری اشتغال در سطح متوسط روبه پایین است و کمیسیون جوانان باید به دنبال تدوین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت رفع این مشکل باشد.

وی با اشاره به استقبال امروز دنیای کسب و کار از مدل کسب وکار( استارتاپ ؛ startupcompany )؛ آموزش و تمرکز برروی این مدل را برای اشتغالزایی جوانان موثر دانست .

به پیشنهاد این کارشناس اهداف (کمیسیون جوانان بازار سرمایه و تجارت الکترونیک)  می بایست به دو دسته  ؛نخست  مختص جوانان و دریافت ایده ازجوانان ودوم کمک به کارآفرینان موجود از طریق برگزاری کنفرانس های آموزشی تقسیم شود.

در ادامه این جلسه تعیین اختیارات و اهداف کمیسیون ، تهیه و تدوین اساس نامه ( ماموریت و چشم انداز) و انتخاب دبیر اجرایی بمنظور پیشبرد برنامه های کمیسیون از جمله پیشنهادات اعضای این کمیسیون بود .