رئیس اتاق بازرگانی استان قم در هفتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان تاکیدکرد:

ارائه پیشنهادات بخش خصوصی به منظور حمایت از سرمایه گذاران در قوه قضاییه یک ضرورت است

رئیس  اتاق بازرگانی قم ارائه پیشنهادات از طرف بخش خصوصی در راستای ایجاد یک ساختار مناسب حمایت قضایی از سرمایه گذاران در کمیته حمایت از سرمایه گذاری در قوه قضاییه استان را یک ضرورت دانست .

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی قم ، "ابوالفضل خاکی " همفکری و بهره مندی از نظرات کارشناسان مرتبط  بخش خصوصی برای استفاده در ساختار کمیته قضایی سرمایه گذاران در قوه قضائیه را برای کمک به تولیدکنندگان و صنعتگران یکی از وظایف مهم اعضای اتاق بازرگانی برشمرد.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی قم اتخاذ تدابیر لازم به منظور رسیدگی فوری به دعاوی سرمایه گذاران ، ارائه مشاوره اقتصادی به قضات در پرونده های مطروحه ، تعامل و تبادل نظر با متولیان امور اقتصادی در سطح استان ازجمله ادارات قضایی و دارایی ، اتاق بازرگانی ، استانداری ، بانک های عامل در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تسهیل در امور مربوطه از جمله اقداماتی است در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاران در قوه قضاییه انجام خواهد گرفت .در ادامه این نشست روسای کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی به ارائه گزارشی از فعالیت های کمیسیون ها پرداختند.

"حسن اقاجانی " عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم و رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان در این نشست

هزینه بالای تمام شده محصول را مهم ترین عامل در کاهش صادرات دانست .

وی سود بانکی ، حق بیمه ، برق ، ارزش افزوده ، مالیات برعملکرد ، بیمه مسئولیت ،معاینات دوره ای ، مشاغل

سخت و زیان آور ، هزینه تعمیرات زیرظرفیت از فاکتورهای هزینه های تولید سربار قیمت تمام شده  برشمرد که می تواند بنابر فرمولی  درصد بالایی از آن را حذف نمود تا قیمت تمام شده مورد قبول قرار گیرد.

"علی خاکی " مسئول کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی قم نیزبا اشاره به اهداف آموزشی اتاق بازرگانی اظهارداشت : در حال حاضر مهم ترین مسئله جذب دانشجویان به بازار کار است .

وی برگزاری کلاسهای عملیاتی جهت اشنایی دانشجویان با بخش صنعت را یکی ضروری ترین اهداف اموزشی این کمیسیون برشمرد .

"هادی راد " مسئول کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی قم نیز در این نشست با اشاره به برگزاری دوجلسه  توسط کمیسیون جوانان  ؛ تعامل با دانشگاه های استان ، شناخت ظرفیت های کارآفرینی جوانان  ، جذب و حمایت ازجوانان صاحب ایده و ازبین بردن دلهره کارآفرینی را از مهم ترین اقدامات این کمیسیون برشمرد .

" علیرضا آرحیمی " مسئول کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی قم در ارائه گزارشی از فعالیت های این کمیسیون بررسی و رفع مشکلات مالیاتی واحدهای گردشگری ، شناسایی پتانسیل های گردشگری استان قم ، رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران در بخش گردشگری و ایجاد یک صفحه تور مجازی برای معرفی مراکز و مناطق گردشگری استان را از جمله اقدامات این کمیسیون عنوان کرد.

در بخش پایانی این نشست مباحث مرتبط به اعزام و پذیرش هیات های تجاری توسط اتاق بازرگانی قم و تکمیل پروژه ساخت ساختمان جدید اتاق بازرگانی استان با حضور اعضای هیات نمایندگان مورد نقد و بررسی قرار گرفت .