بازدید هیئت علمی ودانشگاهی  طب سنتی استان گنسوی چین از سلامتکده طب سنتی بوعلی سینا در قم

                                                                                         

به همت اتاق بازرگانی قم یک  هیئت  9نفره علمی ودانشگاهی طب سنتی از استان گنسوی  چین از سلامتکده طب سنتی بوعلی سینا در قم بازید کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع ،معادن وکشاورزی استان قم  در این بازید که عصر روزدوشنبه انجام شیرازیان رئیس سلامتکده بوعلی سینا در ترشیح عملکرد این کلنیک گیاهی گفت: روزانه بیش از 150بیمار در این مکان مورد طبابت قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه سالانه 50هزار بیمار به این کلنیک طب سنتی مراجعه می کنند افزود: بسیاری از بیمارهای صعب الاعلاج در این سلامتکده در مان شده اند و همه اسناد بیماری وسلامتی بیماران در کلنیک موجود است.

شیرازیان  با بیا ن اینکه تمامی داروهای مورد  نیاز بیماران توسط متخصصان طب سنتی وبا مواد کاملا گیاهی ساخته می شود افزود: بخشی اندکی از داروها ویا گیاهان از کشور هند وپاکستان تامین می شود.

رئیس سلامتکده بوعلی سینا  با اشاره به حضورهشت پزشک آموزش دیده ومتخصص طب سنتی در این کلنیک گفت: این درمانگاه بیست سال است که تاسیس شده دراین درمانگاه بیماران حق ویزیت پرداخت نمی کنند وفقط بابت خرید دارو هزینه می پردازند.

وی با بیان اینکه در طب سنتی تشخیص بیماری ودرمان  براساس مزاج چهارگانه افراد  « دموی، بلغمی ، صفراوی وسودای» تعیین می شود .

هیئت علمی ودانشگاهی  طب سنتی  استان گنسوی چین  به سرپرستی پروفسور    sheng-hua liرئیس بیمارستان طب سنتی استان گنسوچین برعهده داشت ازداروخانه وبخش زالو درمانی وحجامت درمانگاه نیز بازدید بعمل آوردند.

گفتنی است استان گنسوی چین یکی از استان های است که سه میلیون مسلمان در ان زندگی می کنند ودر سال 1385پیمان خواهر خواندگی بین استان  قم وگنسو منعقد شد وطی ده سال گذشته تا به کنون ارتباط بازرگانی ونمایشگاهی این دو استان به همت اتاق بازرگانی قم برقرار بوده است.