رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

برجام فرصت مغتنمی برای بهبود روابط با کشورهای همسایه است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که برجام برای کشور یک فرصت است، بر استفاده از آن برای بهبود روابط با همسایگان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی استان قم  ، عزیز اکبریان روز شنبه در نخستین جلسه دبیرخانه مشترک اتاق های سه گانه بازگانی، تعاون و اصناف ایران، در سالن جلسه های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم با اشاره به ظرفیت های ایحاد شده به واسطه توافق مذکور برای تعامل با نظام جهانی به ویژه کشورهای همسایه، افزود: سفر رئیس جمهوری به 2 کشور عمان و کویت حرکت خوبی برای حل مشکلات کشور با همسایگان محسوب می شود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، هفته گذشته به دعوت پادشاه عمان و امیر کویت به این کشورها سفر کرد و پس از رایزنی و گفت و گو با سلطان قابوس پادشاه عمان و شیخ صباح احمد جابر الصباح امیر کویت پیرامون مناسبات دو جانبه و موضوعات مشترک، بر اهمیت روابط نزدیک و محترمانه ایران و کشورهای شورای همکاری های خلیج فارس تاکید کرد.
نماینده کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: باید برجام را یک فرصت برای تنفس اقتصاد کشور و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و تصمیم گیری در این زمینه بدانیم.
اکبریان در ادامه سخنان خود با اشاره به تشکیل دبیرخانه مشترک میان اتاق های بازرگانی، صنایع و معادن و همچنین تعاون و اصناف، این اقدام را برای رفع معضل های اقتصادی کشور مثبت ارزیابی کرد و گفت: برای نمونه در استان البرز هماهنگی های خوبی بین این سه بخش وجود دارد و تاکنون هفت یا هشت جلسه مشترک بین آنها برگزار شده است.
وی، برگزاری جلسه های منطقه ای میان این اتاق ها در نقاط مختلف کشور را نیز اقدامی موثر و مفید توصیف کرد و افزود: دبیرخانه مشترک این اتاق ها باید این جلسه ها را به گونه ای برگزار کند، که علاوه بر مسئولان ارشد این سه حوزه مدیران استانی و اعضای مجمع نمایندگان نیز فقط شنونده نباشند و به بیان نظرها و دیدگاه های خود بپردازند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر نقش بخش خصوصی در رشد و شکوفایی اقتصادی کشور، گفت: اگر می خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم، باید نقش بخش خصوصی را جدی بگیریم تا بتوانیم علاوه بر شکوفایی اقتصادی، معضل بیکاری را نیز حل کنیم.
نخستین نشست دبیرخانه مشترک اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور با حضور مدیران و نمایندگان استان های البرز، سمنان، تهران، مرکزی، قزوین و قم در سالن جلسه های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم برگزار شد.