به همت کمیسیون جوانان ، کارآفرینی و تجارت الکترونیک اتاق بازرگانی قم برگزارشد:

نخستین سمینار آموزشی و کارآفرینیstartup Grind

 

نخستین سمینار آموزشی ،کارآفرینی startup Grind از دوره های جامع کسب وکار با حضور جمعی از مدیران ، کارشناسان و دانشجویان حوزه بازرگانی  وجمعی از جوانان جویای کار و صاحب ایده در محل اتاق بازرگانی قم برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی قم ، "هادی راد " رئیس کمیسیون جوانان ،کارآفرینی و تجارت الکترونیک اتاق بازرگانی قم با اشاره به هدف تشکیل این کمیسیون اولویت اصلی اتاق بازرگانی در حوزه جوانان را کارآفرینی برشمرد و اذعان داشت : در حال حاضر آموزش های استارتاپ تبدیل به یک جنبش فراگیر در راستای  حمایت از کارآفرینان ، موسسات نوپا و تقویت روابط کاری آنان درجامعه شده است این رو کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی با همکاری مرکز کارآفرینی وشتاب دهی کارنوا، سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قم ، اداره کل ارتباطات و فناوری  و مرکز رشد دانشگاه قم اقدام به طراحی و برگزاری این دوره نموده است .

وی با بیان  اینکه روحيه ايده‌پردازي و علاقه به کارآفرینی شعار اصلی اعضای این کمیسیون است افزود: در این کارگاه علاقه‌مندان به فرآیند کارآفرینی و استارتاپ, گرد هم آمده اند تا در این دوره دانش مقدماتی جهت ورود به حوزه کارآفرینی را فراگیرند.

 "راد" با اشاره به عضویت و حضور افراد کارآفرین در بخش های مختلف صنعت و تجارت در مجموعه اتاق بازرگانی گفت :  این حضور و برگزاری کارگاه های آموزشی در محل اتاق بازرگانی  فرصتی مناسب برای سهیم شدن در تجربیات کسب و کار حرفه ای یک کارآفرین است و این مسئله عامل انگیزه سازی ، بالابردن توان ریسک پذیری و فراهم کردن بستر خود اشتغالی برای جوانان خواهد شد .

رئیس کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی قم در پایان اظهار امیدواری کرد : چه بسا بتوان يك ايده ساده را تبديل به یک محل درآمدو بستری برای اشتغال نمود و ازاینرو کمیسیون جوانان  تمام تلاش خود را خواهد کرد در رویداد های آموزشی  بعدی با دیدی کارشناسی تر نسبت به مسائل حوزه کارآفرینی ؛ بازده  اثرگذارتری  رادر جهت آموزش کسب وکارهای نوین و کارآفرینی در استان داشته باشد .

لازم به ذکراست در این سمینار  "احمد ذاکری" رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان ، "حسن آقاجانی "(عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی   واز پیشکسوتان صنعت و کارآفرینی استان قم ) به سخنرانی پرداختند  و هادی فرنود موسس کاموا و همفکر به عنوان مهمان ویژه به گفتگو با فراگیران استارتاپ پرداخت .

آشنایی با مفهوم استارتاپ، ارائه تعریف کاملی از استارتاپ،   ویژگی های یک استارتاپ موفق ،    مروری کاربردی و حرفه ای بر بوم مدل کسب و کار و  ایده یابی ارجمله سرفصل های ارائه شده در این سمینار بود .