رئیس اتاق بازرگانی قم در جلسه کارشناسی شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی

 سود بالای وام های بانکی به بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان تبدیل شده است

رئیس اتاق بازرگانی قم در جلسه کارشناسی شورای گفت وگو دولت وبخش خصوصی که با حضور مدیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مدیرکل سازمان تامین اجتماعی و دبیرکل هماهنگی بین بانک های کل استان برگزارشد، درصد بالای وام بانکی را مهم ترین دغدغه تولیدکنندگان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی استان قم "ابوالفضل خاکی "دراین نشست تصریح کرد: زمانی اولین مشکل سر راه تولید مسائل مالیاتی بود ولی متاسفانه اکنون مسائل سود وام های بانکی و بدهکار بودن تولیدکنندگان به بانک در جایگاه اول مشکلات فضای کسب وکار در کل کشور قرار گرفته است .

رئیس اتاق بازرگانی قم افزود: اتاق بازرگانی بعنوان مرجع رسیدگی به مشکلات اعضای تحت پوشش این مجموعه به دنبال راهکاری است که چگونه بتواند بدهکاری واحدهای تولیدی را تقسیط کند و سئوال اصلی این موضوع است آیا واحدهای تولیدی بدهکار توان پرداخت بدیهی خود را دارند؟

وی در ادامه دو مبحث ، قانون سخت وزیان آور و طبقه بندی مشاغل را از موضوعات مورد پیگیری اتاق بازرگانی عنوان کرد.

 مدیر کل امور مالیاتی استان قم در جمع هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم تاکیدکرد:

 حمایت از تولید رویکرد جدید سازمان امور مالیاتی استان قم است

مدیرکل امور مالیاتی استان در جمع هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم دراین نشست تاکید کرد: در یکسال گذشته سازمان امور مالیاتی رویکرد جدیدی را در تعامل با بخش خصوصی در پیش گرفته است ، تقریباً هماهنگی کامل و معناداری با بخش خصوصی داشته است ، ضمن اینکه درآمد استان تامین شده است .

 در این نشست تنی چند از نمایندگان بخش خصوصی در خصوص عمده ترین مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی، صنوف و اتحادیه ها مطالبی را مطرح کرده و خواستار تعامل سازنده سازمان مالیاتی با این بخش ها شدند.

بررسی گردش مالی حساب های شخصی افراد از سوی اداره کل مالیات ، فاکتورهای صوری ونوع قضاوت در خصوص پرونده های مربوط به بحث مالیات بر ارزش افزوده و بلک لیست ها  از جمله   به روز رسانی سیستم مالیاتی استان در حوزه بررسی پرونده های مالیات برارزش افزوده از مسائل مطرح شده از سوی اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم بود.

"امدادی فرد" مدیر کل امور مالیاتی استان در پاسخ به  این مسائل مطرح شده  گفت: در خصوص فاکتور های صوری در طی جلسات و تعامل با بخش خصوصی به این مشکل رسیدگی و تاحدودی حل شده است ولی در مجموع مسئله مربوط فاکتور صوری مربوط به کل کشور است .

وی همچنین تعامل اتاق بازرگانی قم  با دستگاه های دولتی استان را مثبت ارزیابی کرد و یادآورشد: در سال گذشته در بخش حل اختلافات مالیاتی 30 هزار رای قطعی صادر شد وامسال شاهد آماری بسیار کمی در حوزه پرونده های حل اختلافات مالیاتی هستیم .

 مدیرکل امور مالیاتی استان قم افزود: در راستای جلوگیری از فرار مالیاتی ، تعداد زیادی تراکنش بانکی به دست ما رسیده است که قانون مبارزه با پولشویی در دست اجرا قرار گرفته است .

امدادی فرد همچنین  ازاجرای دستورالعمل"معافيت موضوع ماده 132 مالیات های مستقیم از خروجی تهران تا ورودی قم بعنوان اعلام استان قم به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته موضوع تبصره1 ماده 132 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم در راستای اشتغالزایی و جذب سرمایه گذار خبرداد .

وی درپایان خاطرنشان کرد: در بحث بخشودگی جرایم دیدگاه ما کمک وهمیاری است و علاقه داریم مشکلات را بدانیم و همراهی بخش خصوصی آن را حل کنیم .