به همت کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی استان قم برگزار شد:

دومین رویداد کارآفرینی بررسی (استارتاپ در حوزه  بازی های دیجیتال گروهی)

 دومین رویداد کارآفرینی بررسی ( استارتاپ در حوزه بازی های دیجیتال گروهی)  توسط کمیسیون جوانان ، کار آفرینی ، بازار سرمایه و تجارت الکترونیک اتاق بازرگانی قم  با حضور فعالان حوزه آتی و انفورماتیک  باهمکاری شرکت کارآوا برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی قم " هادی راد " مسئول کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی قم در حاشیه برگزاری این همایش در گفتگو با خبرنگاران،  آموزش کارآفرینی برای جوانان را  یکی از مهم ترین اهداف این کمیسیون دانست و اظهارداشت : کمیسیون جوانان دراتاق بازرگانی قم؛  آشنایی جوانان با محیط کسب و کار ، ترس زدایی از کارآفرینی و ارتباط موثر با کارآفرینان را جهت ایجاد انگیزه مثبت برای جوانان متخصص جویای کار را از اهداف خود قرار داده است .

وی در خصوص برگزاری دومین رویداد آموزشی کسب وکار استارت آپ ها دراتاق بازرگانی اظهارداشت : هدف ما معرفی و آَشنایی جوانان با کسب و کارهای اقتصادی نوین است که با سرمایه اندک و نیروی انسانی بسیار کم بتوانند اشتغالزایی و درآمدزایی خوبی برای خود و اطرافیانشون داشته باشند.

"هادی راد"  خاطرنشان کرد: در حال حاضر خط مشی سیاستمداران ما در سطح ملی کسب وکارهای دانش بنیان است که بخش خصوصی در شناسایی ایده ها و ایجاد فضایی برای جوانان می تواند گام موثری در این  راه بردارد.

 مسئول کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی قم در پایان  اذعان داشت: اتاق بازرگانی بعنوان مجمع کارآفرینان و صاحبان صنایع و کمیسیون جوانان بعنوان پل ارتباطی با جوانان امیدواراست با همکاری مسئولان استانی ، شناسایی جوانان صاحب ایده و نخبه در دانشگاه ها  ، بررسی زمینه های متناسب( بوم اشتغالی استان)  بتوانددر جهت رفع بیکاری و اشتغالزایی مثمر ثمر باشد.

شایان ذکر است : استارت‌آپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده‌ی ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌یابند و به درآمد می‌رسند. 

 شماره خبر 294