رئیس اتاق بازرگانی قم در جلسه هیات نمایندگان تاکید کرد:

مشکل تحریم های بانکی در برابر تولید  همچنان  پا برجا است

رئیس اتاق بازرگانی قم در جلسه هیات نمایندگان  تاکیدکرد : در حال حاضر ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و بازرگانان با وجود بخش نامه های بانک مرکزی همچنان برپابرجاست ، تازمانی که تحریم های داخلی برداشته نشود  قدرت حضور تولیدکننده ایرانی در بازارهای خارجی کمرنگ است .

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی استان قم ، ابوالفضل خاکی در نشست هیات نمایندگان  با اشاره به  اجلاس روسای اتاق های بازرگانی حاشیه دریای خزر گفت : در این اجلاس که با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران ،  17 نفر از روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور و 70 نفر از فعالان اقتصادی در آستارخان روسیه برگزار شد بر ظرفیت های قابل توجه کشورهای منطقه برای مراودات تجاری بیش از گذشته تاکید شد .

وی با اشاره به افتتاح سرای تجارت ایرانیان در آستارخان از جانمایی غرفه ای به نام  اتاق بازرگانی قم ، جهت ارائه تولیدات استان خبرداد و افزود: متاسفانه با تمام تلاش های بخش خصوصی برای  افزایش مروادات تجاری ، تحریم های داخلی به ویژه مشکلات بانکی از جمله عدم همراهی با تولیدکنندگان وبازرگانان در ارائه تسهیلات و درصد بالای بهره های بانکی سبب عدم رقابت پذیری و حضور پررنگ کالای ایرانی در حوزه های مختلف صنایع شیمیای  وکشاورزی شده است .

رئیس اتاق بازرگانی قم با اشاره به فرصتهای تجاری بین استان قم و آستاراخان افزود: با توجه به نشست ها و بازدیدهایی که از فرصت های سرمایه گذاری در آستاراخان انجام شد، فرصت مناسبی برای ارائه محصولات کشاورزی و کشت برون مرزی برای فعالان حوزه کشاورزی استان قم در آستاراخان فراهم است .

خاکی همچنین تشکیل "یک بلوک اقتصادی"  در منطقه با هدف افزایش روند صادرات به روسیه و بهره گیری از مزیت های حمل ونقل دریایی در منطقه آستارخان روسیه را  یکی دیگر از نتایج این نشست اعلام کرد.

وی ابزار امیدواری کرد با حل مشکلات سرراه تولید ، استان قم  بتواند از فرصت های حضور در بازارهای جدید بهره مند شود .

در ادامه نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، برنامه اتاق بازرگانی در تدوین بودجه سال 97 و مشکلات واحدهای تولیدی در خصوص مالیات مورد نقد و بررسی قرار گرفت .