رئیس اتاق بازرگانی صنایع ،معادن و کشاورزی استان قم
بانک‌ها در مسیر رفع موانع تولید از سرمایه گذاران حمایت کنند

رئیس اتاق بازرگانی استان قم در دهمین جلسه هیات نمایندگان این اتاق خواهان همیاری و همکاری بیشتر بانکهای استانی در راستای رفع موانع تولید و کمک به سرمایه گذاران استان شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی قم ، ابوالفضل خاکی در این نشست در ابتدای سخن به حضور وزیر کشور در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اشاره کرد گفت : "رحمانی فضلی" از آمادگی کامل این وزارتخانه برای همکاری در راستای رفع موانع تولید و اقتصاد سخن گفت.
وی با مثبت ارزیابی کردن حضور وزیر کشور درنشست با هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی سراسر کشور؛ به نقل از وزیرکشور افزود : یکی از پیشنهادات وزیرکشور کارگروه‌هایی مشخص در مورد هر موضوع از سوی هیات نمایندگان اتاق ایران شکل بگیرد که به کمک آنها بتوان، هر مسئله را به صورت مجزا بررسی کرده و برای آن راهکار ارائه داد.
رئیس اتاق بازرگانی قم در خصوص مشکلات مرزی کشور به نقل از وزیر کشور گفت : یکی از مشکلات این بخش به کوله‌برها مربوط می‌شود که در این رابطه تصمیم گرفتیم، بازارچه‌های مرزی و رسمی در نظر گرفته و به ساکنان روستاهای همان منطقه کارت‌های مخصوصی اعطا شود تا بتوانند در این بازارچه‌ها البته با تخفیف‌های گمرکی قابل‌توجهی فعالیت کنند.
در ادامه این نشست ، رئیس اتاق بازرگانی بابیان اینکه بانک‌ها نقش کلیدی در یک سیستم اقتصادی ایفا می‌کنند افزود: امروزه در تمامی سیستم‌های اقتصادی دنیا  ( بازار بانکی) مهم‌ترین بازار مالی محسوب می‌شود ،در حالی که بانک‌های بزرگ در کشورهای توسعه‌یافته از مهم‌ترین عناصر رشد و ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد مردم محسوب می‌شوند ، وگاهاً عدم همکاری بعضی بانک با تولید کنندگان سبب گلایه و اعتراض به اتاق بازرگانی جهت رسیدگی و رفع این مشکل شده است .
ابوالفضل خاکی ، با اشاره به همکاری متقابلی که در حال حاضر بین اتاق بازرگانی استان بعنوان سخنگو فعالان اقتصادی با دستگاهای دولتی وجود دارد ، دستاوردهای شورای گفت و گو دولت وبخش خصوصی را در حل مشکلات تجارو تولیدکنندگان استان در حوزه های مختلف مالیات ، بانک ها و بیمه و... بسیار موثر دانست.
به گفته رئیس اتاق بازرگانی ، درحال حاضر که بستر سرمایه‌گذاری مناسبی فراهم نیست و ریسک سرمایه‌گذاری در آن بالاست، وعده سودهای بانکی در پرداخت وام بسیارپر خطر است و اتاق بازرگانی بعنوان پل ارتباطی بخش خصوصی و حاکمیتی به دنبال ارائه راهکار وحل مشکلات است .
در بخش پایانی این نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی به ارائه گزارش از کمیسیون های تخصصی اتاق ایران پرداختند.