در نشست هیئت رئیسه اتاق بازرگانی قم مطرح شد

 جلسه هیئت رئیسه اتاق بازرگانی قم با حضور اعضا به ریاست مهندس ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی تشکیل گردید

 

                              photo_2020-07-21_09-44-32.jpg - 177.39 kB

به گزارش روابط عمومی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان قم از روند پیشرفت ساختمان جدید احداث اتاق خبر داد و افزود تمهیدات لازم برای هماهنگی های مورد نیاز با پیمانکار جهت تسریع روند پیشرفت کار انجام شده است

 وی افزود یکی از رسالت های اتاقهای بازرگانی حفظ و حراست از اموال بخش خصوصی است  لذا هیچ هدررفتی در این حوزه قابل بخشش نیست و در همین راستا اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی قم تمامی هزینه‌های مربوطه را جز به جز به صورت مدون بررسی و تصمیم های لازم را در این خصوص خواهند گرفت.

 ابوالفضل خاکی در خصوص اطلاع رسانی لازم به واحدهایی که بدهی ارزی دارند و از نظر وزارت صمت و بانک مرکزی ضرورت تسویه حساب با ضرب‌العجل بانک مرکزی داده شده است تاکید کرد اقدامات موثر در این خصوص صورت گرفته تا مشکلات بعدی از جمله سیستم تعلیق کارت بازرگانی دچار و گریبانگیر واحدهای بدهکار ارزی نشود

 خاکی همچنین اطلاع رسانی مشکلات فعالان اقتصادی از طریق نامه و  تهیه گزارشات کارشناسی به مقامات کشور  را  یک امر ضروری دانست و مصوب شد این کار هرچه سریعتر انجام پذیرد.

 در ادامه جلسه مقرر شد فراخوان از مودیان مالیاتی به منظور طرح مباحث خود در جلسات شورای حل اختلاف در نشست همفکری و مشاوره ای که روز شنبه چهارم مرداد ماه ساعت ۱۰ صبح در اتاق بازرگانی به منظور مشاوره مالیاتی تشکیل می شود انجام پذیرد.

 

در پایان جلسه رئیس اتاق بازرگانی قم با توجه به تشدید مجدد ویروس منحوس کرونا بیان داشت از همان روزهای ابتدای این بیماری فعالان اقتصادی در  شرکت‌های دانش بنیان باتوجه به کمبودهایی که در زمینه مهار و مقابله با کرونا وجود داشت، ورود و تا به امروز تجهیزات قابل توجه‌ای را بین کادر درمان بیمارستان‌ها توزیع داشته اند.

خاکی گفت: پارک‌های علم و فناوری در بعضی از استان‌ها خوش درخشیدند و با تولید و توزیع محصولاتی که نیاز مبرم داخلی به آن‌ها بود، بار بزرگی از روند درمان بیماری را برداشتند.

وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری با تولید ضرب العجلی و فوری ماسک، شیلد و گان‌های پزشکی ضعف بازار را پوشش دادند و با تولید اجناسی که نمونه مشابه داخلی شان موجود نبود، کشور را نسبت به خرید محصولات خارجی با قیمت گزاف بی نیاز کردند ابراز امیدواری کرد با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی توسط مردم فهیم جامعه روند پایان این بیماری تسریع یابد.