شانزدهمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی قم با حضور اعضا در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی تشکیل گردید.

    1.-4.jpg - 139.48 kB                         1.-1.jpg - 156.16 kB      

                                      1.-2.jpg - 148.68 kB       1.-3.jpg - 142.23 kB
به گزارش روابط عمومی رئیس اتاق بازرگانی قم ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و همچنین گرامیداشت هفته دولت با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزود امکان غلبه بر کرونا وجود دارد و با اشاره به بیانیه جدید سازمان بهداشت جهانی  مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی کشورها و صفر شدن امار مبتلایان آنها ابراز امیدواری کرد کشور ما نیز بتواند هرچه سریعتر روز های بدون ابتلا به کرونا را تجربه کنند.

مهندس ابوالفضل خاکی در خصوص مشکلات بنگاه های اقتصادی در رابطه با مباحث مالیاتی، بیمه‌ای و همچنین مشکلات مربوط به بانک مرکزی در رابطه با بازگشت ارز مطالبی را بیان داشت.

 او گفت امروز سازمان تامین اجتماعی استان همکاری خوبی را با فعالان اقتصادی دارد لذا از فعالین اقتصادی خواست تا با مراجعه به این سازمان جهت تقسیط و یا پرداخت بدهی خود با شرایط مطلوب اقدام نمایند.

رئیس اتاق بازرگانی قم در خصوص مباحث مالیاتی بزرگترین مشکل امروز فعالان اقتصادی را موضوع ماده ۱۶۹ مکرر و همچنین اجرای سختگیرانه قوانین مالیاتی بر تولید کنندگان دانست  و خواستار مکاتبات محرمانه بین اتاق بازرگانی و سازمان امور مالیاتی در خصوص مشکلات مودیان مالیاتی و روش سخت‌گیرانه آنها گردید و مقرر شد چنانچه در زمان مناسب اقدامات اصلاحی در روند تصمیم گیری ممیزان مالیاتی و یا مدیران سازمان مزبور صورت نگیرد اقدامات جدیدی نظیر تهدید به تعطیلی واحدها و یا اقدام مشابه و نشست با مسئولان فرادست صورت پذیرد.

خاکی در مورد صدور و تمدید کارت بازرگانی گفت: در حال حاضر به دلیل تغییر رویکرد سامانه هوشمند قبلی فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی متوقف و متقاضیان به سامانه جامع توسعه تجارت راهنمایی گردیده اند اما در این سامانه نیز با توجه به ناکارآمد بودن، موجبات عدم رضایت فعالان اقتصادی و متقاضیان کارت را فراهم نموده است وی خواستار پیگیری به صورت مکاتبه و شفاهی با اتاق ایران و سایر اتاقها  و ارائه نظرات جهت حل هر چه سریعتر مسئله شد.

 گفتنی است در این جلسه از سوی اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی موضوع رسیدگی پرونده ورود موقت در فرآیند بانک  مرکزی و حضور یک نماینده از اتاق ایران در این جلسات مطرح شد و عدم برخورد فعال این نماینده در این جلسات مورد نقد قرار گرفت در همین راستا رئیس اتاق بازرگانی قم اظهار داشت موضوع را به صورت کتبی و شفاهی از اتاق ایران پیگیری خواهد نمود.

در پایان رئیس اتاق بازرگانی قم  ضمن جمعبندی مطالب گفت امروز مراجعات جهت رسیدگی به پروندهای واحدهای تولیدی در ادارات دولتی به اتاق بازرگانی قم قابل توجه است و این نشان میدهد بخش تولید در حوزهای مختلف ضمن تحمل فشار تحریم ها در شرایط کنونی  برای حل مسائل داخلی نیز با چالشهای جدی روبرو است او گفت امیدواریم مدیران دولتی به حوزه تولید و اشتغال نگاه ویژه ای داشته باشند.